Může světlo škodit?


Člobrda se na této planetě vyskytl a sotva začal zvládat obživu a začal mít volný čas, ihned vymýšlel různé zpotvořilosti. Mezi jiným se mu také znelíbilo, že příroda ví, co dělá, a proto vymyslel žárovku. Hurá, může vidět i v noci, kdy se má odpočívat. Nu a pak přišly noční směny, bary a další radovánky a už se to vezlo. A veze se to dodnes. Jistěže jsou zde i ty kladné stránky, to je samozřejmé. Díky elektřině a dalším věcem máme takové vymoženosti, jako telefon do ruky, mini počítače, a naopak velké televizory. To všechno pro dobro lidstva, protože dnes by se už bez toho neobešlo. Někdo už vůbec nedává mobil z ruky a mám z ověřeného zdroje který zde mohu citovat, že se někde v státech stalo, že jedinci přirostl mobil k ruce. Tuto zprávu jsem slyšel od jedné paní, která to vyprávěla druhé při věšení prádla. Prý to slyšela od samotného bratra sestřenice strýce toho pána.

slečna u notebooku

Ale k věci. Tyto produkty moderní doby jsou sice vynikajícím pomocníkem, ale také mohou tak drobátko škodit. A tím nemyslím jen závislosti například na hraní nebo něco podobného. Bylo zjištěno, že všechny monitory, i ty maličké vyzařují modré světlo. Toto prý aktivuje lidskou oční sítnici až stokrát více než světlo obyčejné. A pozor, prý to produkují i všechny úsporná svítidla. Nu a když člověk objeví něco škodlivého, měl by objevit také to, jak se tomu bránit. Nejinak je tomu v tomto případě. Není však třeba panikařit, z koukání do počítače neoslepnete. Tedy ne ihned.

monitory

Je však dobré si pořídit brýle na počítač s ochranou proti modrému světlu. Tato věcička vás sice nezachrání před smrtí, ale zcela jistě zabrání tomu, aby byl váš zrak vystaven právě řečené nepříjemnosti. A pokud strávíte u monitoru skutečně hodně času, věřte, že se vám takové brýle vyplatí. Navíc nestojí nějaké moc velké peníze, takže si je určitě spěchejte koupit.