Města, která musíte navštívit v Chorvatsku


Chorvatsko je země, ke se skrývá spoustu krásných míst. K tomu, abyste je prozkoumali všechny, byste potřebovali v Chorvatsku strávit hodně času. Což není problém, pokud na to máte čas a jisté finance, můžete si zde každý rok udělat dlouhou dovolenou, nebo se začít zajímat o prodej nemovitostí v Chorvatsku https://www.najadranu.cz/prodej/.

Jaká města a místa se určitě vyplatí navštívit?

Split

Split se řadí mezi nejkrásnější města Chorvatska. Díky jeho dlouhé historii zde můžeme najít honě pamětihodností, které potěší milovníky historie. Staré centrum města je architektonicky zajímavé, a nabízí vše, co si může návštěvník přát. Kromě toho zde najdete krásné pláže s možností koupání v moři, turistické zajímavosti nebo různé akce, jako jsou festivaly, koncerty a kulturní akce. A malá zajímavost, v tomto městě se natáčel jeden z nejslavnějších seriálů světa, Hra o trůny.

Split

Dubrovnik

Dubrovnik je dalším významným městem v Chorvatsku, který se pyšní dalekou historií a spoustou zajímavých památek. Ne nadarmo se mu říká „Perla Jadranu“. Kolem města je postavena velká zeď, z které máte nádherné vyhlídky do okolí. Toto město také patří do seznamu světových památek UNESCO. Díky poloze přímo u moře je to oblíbené místo pro leí dovolené. Dovolenou si zde užijí všichni, jakékoliv věkové kategorie, ovšem tohle místo potěší velmi i mladé turisty, jelikož je tu čeká nespočet klubů a rušný noční život.

Dubrovnik

Poreč

Jen kousek od České republiky, na poloostrově Istrie se nachází město Poreč. I tohle místo j hojně navštěvované turisty, zejména v letních období. Tohle msto si užijí i ti, kteří nejsou příznivci celodenního koupání, a raději vidí z města ke se nachází něco zajímavého. Celé místo lemují starobylé hradby. Najdete tu četná náměstíčka a zajímavé památky, jako je třeba bazilika sv. Eufrazia, jejíž historie sahá dokonce až do 6. století.