Dopřejte si netradiční plavbu po Vltavě


Vltava je jednoznačně nejvytíženější řekou z hlediska vodáckých akcí. Kromě toho, že je pravidelně „odemykána a zamykána“, vystřídá se to v letní sezóně několik tisíc lidí. Kupříkladu je známo, že v devadesátých letech tu na začátku července jednou (a možná i vícekrát) kempovalo v Rožmberku nad Vltavou patnáct set osob, přičemž maximální kapacita kempu byla sotva třetinová. Tomuto jevu se lze vyhnout například tak, že na vodu vyrazíte koncem srpna, tehdy už tu tolik vodáků nepotkáte a za slunečného počasí je stále voda příjemná ke koupání a slunce hřeje v dostatečné míře.

zámek Hluboká nad Vltavou

Vodáci zpravidla plánují splouvat Vltavu z Vyššího Brodu a kempují buď ve zmíněném Rožmberku a dále pak v Branné, v Novém Spolí, ve Zlaté Koruně a pod zříceninou hradu Dívčí Kámen. Vy to ale tentokrát můžete naplánovat úplně jinak – mohli byste kupříkladu spojit splouvání řeky s rekreačním pobytem a wellness službami přímo v Českých Budějovicích.

Vltava v Rožmberku nad Vltavou

Ubytování v Českých Budějovicích

Levné ubytování České https://www.ceskedotekyhudby.cz/ Budějovice Penzion u Rudolfa je možnost, jak na vlastní kůži prožít dva silné kontrasty – spaní pod stanem a nocleh na měkké posteli. Můžete to provést třeba tak, že vyplujete z Vyššího Brodu a první den budete nocovat až v Českém Krumlově (v Novém Spolí). Druhý den doplujete na Dívčí Kámen a třetí den pohodlně až k parku Stromovka v Českých Budějovicích. Zbytek týdne strávíte v pohodlí penzionu, dopřejete si vířivou lázeň, podniknete výlet podél Vltavy (třeba na kole) k zámku v Hluboké nad Vltavou a na kole byste mohli vyšlápnout až na rozhlednu na Kleti.

Vaše vodácká výprava tak nebude čistě vodácká, ale i zčásti suchozemská, ale hlavně dostatečně pestrá a veselá. Mimochodem, víte, že Českobudějovicko a Českokrumlovsko patří k nejkrásnějším oblastem celé Evropy? Byla by opravdu škoda neužít si tu dovolenou v maximálním možném rozsahu.