Čeho si vaše návštěva u vás doma nejvíce všimne


Když máte v plánu uspořádat nějakou rodinnou oslavu a pozvat více hostů, budete si zřejmě dělat starosti s tím, aby byl váš příbytek dostatečně reprezentativní. V první řadě musí být uklizený a čistý. Nemusíte mít obavy ohledně preferencí vašeho stylu, někomu vyhovuje retro, jiný dává přednost moderně, a toto nebývá problém pochopit, mnohem horší je, když se hosté posadí do obýváku a začnou si všímat některých nepříjemných detailů.

nohy na koberci

Křivě visící obrázek na stěně nebo nepříliš vyrovnaná trička do komínku ve vaší skříni – to nebývá důvodem k posuzování vašich hygienických návyků a smyslu pro pořádek a harmonii, v tom problém nehledejte. Dokonce ani nedostatečně vyleštěný nábytek nebo prach na okenních parapetech není tím, co budou vaši hosté okukovat a komentovat, a mnohdy si nevšimnou ani skvrn na potahu sedacích souprav a křesel, na nichž sedí. Co je však upoutá na první pohled docela bezpečně, je váš koberec.

boty na koberci

Samozřejmě opět nemáme na mysli jeho vzor a barvu, jde o čistotu. A zde uhodila kosa na kámen, protože tam, kde se koberce jen vysávají pytlíkovým vysavačem, tam to nebude s jeho čistotou žádná sláva. Domníváte se, že přeháníme? Pak si uvědomte některá nepopiratelná základní fakta:

Tam, kde se chodí naboso nebo v silonových punčochách či v ponožkách, což bývá na kobercích velmi časté, neubráníte se přímému kontaktu kobercových vláken s potem na chodidlech. Spolu s nimi se tu vyskytují i bakterie, které jej rozkládají za vzniku sirných sloučenin. A zřejmě už vám nemusíme dále nic říkat, pochopíte, že koberec je textilie stejně jako vaše ponožky, a že když jej nepodrobíte mokrému čištění koberců v Praze 4 Modrý žralok, typický ponožkový odér zasáhne i vaší podlahovou krytinu. A jakmile vaše návštěva ucítí ve vašem bytě závan týden nemytých bosých chodidel, a sehne se ke koberci, odkud „vítr fouká“, bude všem jasné, že tady se koberec nečistil pěkných pár měsíců nebo možná i let.