Jak je na tom váš koberec


Když se potkají dva lidé, například na ulici, a neviděli se spolu řadu let, jejich rozhovor zpravidla začíná úvodními frázemi ve stylu: „Jak se máš, jak jsi na tom, jak to tu zvládáš a jak se ti daří?“ Teprve pak se po zdvořilostním konstatování situace přechází k dalším tématům. Jestliže se vás zeptáme přímo, jak je na tom váš koberec, můžete to vnímat podobně, a odpovědět jen suše, že jistě dobře. Koupili jste jej před čtyřmi lety, je relativně nový a neprošlapaný, protože po něm chodíte naboso, nikoli v přezůvkách, takže vlastně není důvod se nějak znepokojovat. Tato otázka je však směrována poněkud nepřesně, měli bychom se spíše ptát, zda je stále dostatečně reprezentativní, a zda se nemusíte stydět za to, pozvat k vám na návštěvu třeba vaše sousedy nebo bývalé spolužáky.

posezení na koberci

Poměrně často se stává, že s kamarády usedáme kromě sedací soupravy i na koberec, například pokud tu společně proměřujeme střih na šití kalhot, chceme skládat puzzle, rozkládáme nějakou větší deskovou hru, anebo je prostě málo místa u konferenčního stolku, a tak servírujeme občerstvení přímo na zem. A zde se již musíme zaměřit na dva základní body, s nimiž je posezení na koberci buď příjemné a dostatečně atraktivní, anebo není. Prvním z nich jsou skvrny a viditelné znečištění, kdy celkem zřetelně rozeznáte, že tady měl někdo k snídani vejce na měkko, tamhle je zašlapaný kousek uzeniny a opodál zas skvrna od kečupu.

čištění koberce

Druhým bodem je zápach, a ten se již mnohem hůře toleruje, a je také špatnou vizitkou vaší hygieny a vztahu k čistotě a pořádku. Jestliže se promenádujete po koberci v ponožkách nebo naboso, nepochybně se do něj bude vtírat i váš pot, a klasický pytlíkový vysavač si s ním neporadí, protože se přichytí na vlákna jako dokonalé lepidlo. Na něm si pak pochutnají bakterie a po jisté době se koncentrace potu na koberci zvýší natolik, že bude zřetelně připomínat nemytá bosá chodidla. A toto je další důvod k tomu, povolat na čištění koberců odborníky s čisticím strojem z úklidové firmy v Ostravě https://tnuklid.cz/ostrava-a-okoli/.