Proč si vybrat novou rekvalifikaci


Co to vlastně rekvalifikace je? Rekvalifikace je proces, kdy člověk získává nové dovednosti, nebo obnovuje své stávající jako reakci na změnu pracovního prostředí. Může jít i například o to, že se člověk přeškolí na jinou pozici v rámci společnosti, kde pracuje. Je to vlastně běžnou praxí. Častěji se ale možná setkáváme s tím, že někdo prodělá rekvalifikaci se záměrem změny své kariéry.

Ať už zastáváte v zaměstnání jakoukoliv pozici, rekvalifikace vám může pomoci rozšířit vaše dovednosti a tím vám samozřejmě přinést mnoho výhod. Svět kolem nás se mění. Technologie jdou dopředu a pokrok nelze zastavit. Různá zaměstnanecká místa nyní vyžadují jiné dovednosti, zkušenosti a vědomosti. Tomu se jako zaměstnanci musíme přizpůsobit.

zaměstnání

Jaké výhody pro vás může mít rekvalifikace?

Lepší vyhlídky do vaší kariéry

Rozvoj dovedností vám může pomoci pro vaši kariéru. Pokud si budete hledat nové zaměstnání, zaměstnavatel ocení širší záběr vašich znalostí a dovedností. Tím si můžete zajistit i rychlejší kariérní růst, který samozřejmě nabízí i lepší ohodnocení za vaši práci.

Změna kariéry

Díky rekvalifikaci můžete uvažovat o úplné změně kariéry. Není nic neobvyklého, že po pár letech práce zjistíte, že tohle není pro vás úplně to pravé, a že byste se pravděpodobně chtěli věnovat něčemu jinému. V takovém případě vám k tomu může pomoci právě rekvalifikace.

práce

Uvažujete o rekvalifikaci v oboru programování? K tomu vám může pomoci rekvalifikační kurz programování SD Academy.

Zlepšení dovedností na stávající pozici

I pokud nemáte v úmyslu měnit práci nebo změnit pozici ve firmě, vždy se hodí mít vylepšené své schopnosti a dovednosti. A to především, pokud pracujete v dynamickém oboru, který se rychle vyvíjí, a vy se stále musíte učit něco nového, abyste udrželi krok s aktuálními změnami, které se odrazí na vaší práci.