My lidé se oblékáme


Kdykoliv my lidé nejsme sami, jsme oblečeni. I když jsou pochopitelně i odlišné situace; oblečeni jsme například i tehdy, když sami jsme, a naopak můžeme být v jistých intimních situacích nazí, i když sami nejsme. Ale obvykle se prostě oblékáme a u toho tentokrát i zůstaňme.

Prostě nosíme oblečení. A obvykle nenosíme stále totéž, ale přizpůsobujeme svůj oděv tomu, co se v dané situaci nosit má nebo i přímo musí. Nemusím zacházet do detailů, že? Nejspíše to všichni aspoň v tom nejzákladnějším znáte.

zmačkaná látka

Ale oblečení stojí peníze. A proto si ho obvykle šetříme, abychom nemuseli zbytečně vynakládat další a další prostředky na nákup toho, co se musí pro přílišné opotřebení nebo nějaké poškození vyhodit. Když to jde, zesilujeme si například kolena na kalhotách, kapsy nebo jinak více zatěžovaná místa na oděvu další vrstvou látky. A chceme-li, aby šlo o něco, co vydrží, sázíme na šusťákovinu.

Taková šusťákovina metráž https://www.prima-obchod.cz/produkty/latky/softshell-sustakovina-riflovina-microfiber/sustakovina totiž chrání naše oblečení na místech, která by nejdříve podlehla zubu času a přinutila nás změnit garderobu. Ta je totiž vysoce odolná proti oděru, tahu, rozedření a zátěži, a tím pádem slouží jako dokonalá ochrana jiných oděvů.

barevná látka

I když samozřejmě nejen oděvů. Najít ji můžeme i na dětských kočárcích, zavazadlech, dělají se z ní obaly na nářadí i pelíšky pro zvířata, nalézá uplatnění při výrobě sportovních a vojenských oděvů… Prostě je prospěšná všude tam, kde se chceme ubránit předčasně opotřebovanému oblečení a kde se chceme spolehnout na odolnost materiálu. A proto je tato látka v mnoha případech pro nás lidi nenahraditelná. A sháníme ji. Což už není v dnešní době problém, protože tato není ničím nedostatkovým a cenově nedostupným. A třeba i díky ní pak nechodíme v prodřeném, roztrhaném nebo jinak znehodnoceném oblečení.