Stěhování s poznámkovým blokem bude snazší


Plánujete stěhování a jste rozhodnuti, že veškeré přípravné práce započnou ve velkém předstihu, alespoň půl druhého měsíce před daným termínem? To vám samozřejmě schvalujeme, protože je velmi rozumné věnovat přípravě více času vzhledem k širokému rozsahu pracovních činností. Stěhováky objednejte zhruba pět týdnů předem a v téže době se začněte zajímat o balicí materiál a vyřizování administrativních záležitostí. Co bychom vám však rádi poradili nebo alespoň připomněli, je využít dostupných pomůcek, co máte při ruce, aby stěhování proběhlo snadno a bez komplikací.

poznámkový blok

Jednou z těch zásadních pomůcek, co vám budou prospěšné, je poznámkový blok s vlastním potiskem. Můžete jej darovat svému příteli či manželovi, anebo pokud jste muž, tak vaší přítelkyni, a budete do něj společně zapisovat vše, co vás v souvislosti se stěhováním napadne. V současné době máme sice k dispozici chytré telefony, tablety či notebooky, kam si lze poznamenat prakticky cokoli, a navíc lze využít různých externích úložišť osobních dat, ale ať máte zabezpečení sebelepší, vždy je to jen elektronika, která se může porouchat v tom nejméně vhodném okamžiku.

krabice na stěhování

Papírový poznámkový blok se porouchat nemůže, není, co by se na něm porouchalo, leda že byste polili listy nějakým lepidlem, přilepili je k sobě a záznam byl tím pádem nečitelný, ale to je tak málo pravděpodobné, že lze tuto alternativu předem vyloučit. Co je psáno, to je dáno“, zní známé rčení, a vy si do bloku zapište každou drobnost. Vezměte si blok do postele večer před spaním, v této poloze a v poklidu, bez stresu, vás mohou napadnout některé důležité momenty, například nezapomenout zajistit pro stěhováky parkovací místo, rozeslat změnu korespondenční adresy vašim kamarádům a patřičným institucím, anebo zajistit dostatek bublinkové fólie, do níž lze zabalit v podstatě téměř cokoli.