Problémy stárnutí


S věkem přichází spousta zdravotních problémů. Někdo jich má více, někdo jich má méně. Záleží na vašem celkovém zdravotním stavu. Někdo může mít ve 40 tolik zdravotních problémů, jako někdo jiný v 70. Záleží na vašem životním stylu a na genetice.

Se stárnutím se pojí potíže jako třeba slábnutí zraku. Zrak se horší především při viditelnosti na blízko. Proto velké procento lidí ve věku nad 40 let musí začít nosit na čtení brýle. Zhoršená viditelnost na dálku je spíše spojená s tím, že začíná v nižším věku.

brýle

Mohou se objevit také problémy se sluchem. Nedoslýchavost je problém zejména začínajícího seniorského věku. Není nic neobvyklého, že starší lidé musí nosit naslouchátko.

Objeví se samozřejmě také pohybové problémy. Tohle je problémem hlavně pro ty, kteří měli celý život čistě sedavou práci, nebo naopak velmi fyzicky náročnou. Nebo také ti, kteří měli nedostatek pohybu a celý život se žádnému pohybu nevěnovali.

Mohou přijít také nejrůznější nemoci. Ve staří se typicky objevuje cukrovka, vysoký cholesterol nebo třeba srdeční onemocnění, jako vysoký krevní tlak či onemocnění cév.

srdce

S onemocněním cév souvisí také erektilní dysfunkce. Ta se může u vás projevit ve velmi mladém věku, klidně i po dvacátém roku života. Nejčastěji se ale objevuje po čtyřicátém roku života. Projevuje se tím, že muži nejsou schopni dosáhnout erekce, nebo si ji nejsou schopni udržet tak dlouho, aby mohli vykonat sexuální styk.

Jak se tyto problémy léčí? Někdy pomůže jen to, pokud změníte svůj životní styl. Zdravá strava, více pohybu, kvalitní spánek, méně stresu. Ale pokud ani toto nezabere, obraťte se na svého lékaře. Může vám předepsat léky se sildenafilem, například viagru nebo kamagru. Pokud nechcete pilulky, existují přípravky na podporu erekce i v podobě gelu, který se aplikuje na penis, například kamagra gel Kamagra pro.