Mít dokonalou pleť není jednoduché


V době, kdy na nás shlíží dokonalí lidé z reklamních plakátů a všude na sociálních sítích vidíme retušované fotografie, je těžké si uvědomovat, že to není realita, ale práce počítačových programů a spousty líčidel. Lidé mají dnes tak pokřivené vnímání, že nepřirozenou a nemožnou dokonalost berou jako normál, kterého chtějí dosáhnout. Proto podstupují různé operace, aby se tomuto ideálu krásy přiblížili. Nechávají si odsávat tuk, modelovat tělo, měnit tvar obličeje…

žena úsměv

Mít nádhernou pleť je pro mnoho žen nemožné, protože na to, jak naše pleť vypadá, má vliv obrovské množství vnějších i vnitřních faktorů, které se dají často ovlivnit jen zčásti. Na stav a vzhled naší pleti má obrovský vliv naše životospráva. Nezdravé potraviny, příliš velké množství slazených nápojů, nedostatek spánku a špatný pitný režim jsou důvodem, proč je naše pleť zašedlá, plná pupínků a jiných problémů. Jestli chcete šťavnatou pleť, která bude vypadat opravdu skvěle i bez nánosů líčidel, je potřeba se o ni starat zevnitř i zvenčí.

Kromě životosprávy je dobré o sebe pečovat i pomocí kosmetiky. Je potřeba si sestavit rutinu z produktů, které vaší pleti budou vyhovovat. Je to bohužel běh na dlouhou trať, a sestavení funkční rutiny bude chvilku trvat. Také je potřeba pleť vyživovat zevnitř, a s tím vám pomůže třeba kolagen na pleť. Ten dokáže pokožku držet vypnutou a zářivou, což je právě to, co většina žen chce.

kosmetika krása

Jaký kolagen vybrat?
Na trhu je mnoho druhů kolagenů, a nejúčinnější typ je tekutý kolagen, protože se velmi snadno vstřebává. Nejlepší je si koupit kolagen v prášku, který si smícháte s vodou a máte velmi účinný tekutý kolagen, který vám pomůže udržet pleť zářivou a mladistvou, aniž byste měla spoustu vrásek. Na pleti se potýkáme s mnoha problémy, a část z nich vám pomůže odstranit právě kolagen, proto si ho dopřávejte co nejdříve.