Jak zařídit dětem hřiště třeba na zahradě? Stačí několik hracích prvků a děti budou nadšené!


Všechny děti si rády hrají, navíc by si určitě hrát měly. Venkovní malé hřiště jim můžete postavit i doma na zahradě. Na co při tom nezapomenout?

Jak zařídit dětem hřiště třeba na zahradě? Stačí několik hracích prvků a děti budou nadšené!

Není pro děti nic lepšího, než když mají možnost si hrát venku na čerstvém vzduchu. Aby si děti mohly hrát, je třeba jim k tomu vytvořit podmínky. Někdo chodí s dětmi pravidelně na dětská hřiště nebo do nejrůznějších heren, ale pokud máte vlastní zahradu a tedy i možnost dětem vytvořit vlastní hřiště, neváhejte. Děti tak zabavíte a navíc budete moci sami vybrat a zvolit nejvhodnější hrací prvky. Ty by měly být uzpůsobeny věku dítěte. Jak na to a jak si vlastní malé dětské hřiště na zahradě zařídit?

děti na hřišti

Co nesmí chybět?

Prvky na dětské hřiště vybírejte podle věku dítěte, pro které má hřiště vzniknout a taky samozřejmě dle toho, co dítě baví. Ne každé dítě má automaticky rádo pískoviště, ne každé dítě zbožňuje houpačky. Myslete ale i na to, že děti rychle rostou, za chvíli je tak může bavit něco jiného, měla by být tedy možnost prvky rychle obměnit, záleží také na tom, zda budete dávat prvky samostatně nebo si pořídíte rovnou ucelené moduly, které nabízejí více prvků najednou. Takové moduly mohou mít standardně houpačku nebo i dvě, jedna může být pro nejmenší děti, druhá pro děti větší. Dále třeba i malou lezeckou stěnu, provazy nebo velmi oblíbené jsou moduly se skluzavkou a houpačkami. Skvělé jsou i dětské domky s posezením.

dětská houpačka

Každý kousek zvlášť

Dětské hřiště lze vždy různě obměňovat, prvky přidávat nebo měnit, dětem určitě nabídněte raději vícero možností, jak a s čím si mohou hrát. Menší děti jistě ocení pískoviště, větší například trampolínu, takové hrací prvky se umisťují zvlášť.

Je třeba dbát hlavně na bezpečnost dětí, také si rozmyslete, kam hrací prvky pro děti umístíte. Rovný a kvalitní povrch by měl být samozřejmostí, pak také jistě oceníte, když všechno bude na místě, na které snadno a kdykoliv dohlédnete, i když se třeba budete zrovna věnovat jiné činnosti. Sestavy na dětském hřišti musí být pevné a dobře upevněné.