Život s registry a bez nich


Je to docela stará písnička. Registry se používají, co je lidstvo lidstvem. Mají mu pomáhat při hledání některých informací. Tam jsou řazeny přehledně a není moc složité se v tom orientovat. V bankovních jsou to pak údaje o dlužnících. A v těch tajných údaje o obyvatelích všeobecně. Ovšem k těm mají přístup jen někteří zaměstnanci bank. Jak všichni víme, bankovní tajemství padlo, takže se vám do účtu může podívat kdokoli. Udání důvodu je bezpředmětné, stačí napsat, že jste příbuzný toho, co pobírá nějaké dávky od státu a je to. Proč se to zmíněno? Proto, že si někteří myslí, že mohou před bankou něco ukrýt. Nemohou a většina bank se snaží o klientovi dozvědět co nejvíce. Právě proto nakukuje do registrů, a to do všech, kde by o vás mohla být zmínka. Ano, je jich více a v některých můžete být kvůli hlouposti. Stačí jedna nezaplacená složenka.

bankovky

Pokud máte například telefon na splátky a jednu jste vynechali, jste tam. A banka na to přijde. Je to systém SOLUS a v něm jsou všichni takoví dlužníci. Z tohoto systému se jen tak lehce nedostanete. I když to ihned zaplatíte, počkáte si na výmaz celé tři roky. Ano, tak to funguje. Jen pokud šlo o telefonní společnost, měl by záznam zmizet do roku. Nu, a protože tam má kromě běžných občanů přístup i banka, nepůjčí vám ani vindru v případě vaší žádosti.

bankovky

Některé to dělají tak, že vás nechají zaplatit nemalý poplatek a teprve pak vám sdělí, že vás našli v registru. Utřeli jste a banka se směje, protože velmi lehce vydělala tři nebo více tisíc. Je proto lépe se bankovním domům vyhnout a zkusit to rovnou v nebankovním sektoru. Hypotéka bez registru je přesně to, co právě potřebujete. Tam probíhá celá operace poskytnutí hypotéky poněkud jinak než v klasických bankách. Zde se prostě pracuje na jiném základě. A pokud si kliknete na odkaz, poznáte to sami.