Problém zvaný covid


Pamatujete si na konec zimy v roce 2020? Jen málokdo by si nevzpomněl jak ve zprávách každý den sledoval šíření nového, a v té době záhadného respiračního onemocnění. V televizi jsme viděli jak lidé odpadávali na ulicích, umírali na místě, a všichni si jistě vybavíme, jak jsme byli nuceni zůstávat doma. Nikdo v podstatě nesměl ven, všechno se zavřelo a panovala přísná opatření, která měla zamezit šíření do celého světa. Bohužel se tak nestalo a zanedlouho jsme měli první případy i u nás. Vláda tak hledala způsoby jak šíření alespoň u nás zpomalit aby nedocházelo k přetížení zdravotnických zařízení. Všichni byli vyděšení, vystresovaní a s nadějí vyhlíželi změnu.

covid buňky

Ta přišla s testy
Antigenní testy byly velkou novinou, pomocí které se mohl každý testovat, zda covid náhodou nemá. Testy pomáhaly zpomalení šíření nemoci, protože pokud si někdo test udělal a byl pozitivní, musel zůstat doma a dodržovat přísná hygienická pravidla. Existovaly testy které se prováděly výtěrem z nosohltanu, a daly se dělat jen v nemocnici, a většina lidí se jim vyhýbala co to šlo. Tento typ testu je totiž velice nepříjemný a pro citlivější jedince i velice bolestivý.

Proto vznik a rozšíření antigenních testů kvitovala většina lidí s povděkem. Testy se ale rychle vyprodaly, protože si je museli lidé dělat povinně. Dnes už povinnost testování není, ale vzhledem k tomu že covid nezmizel a stále se objevuje každou sezonu tak jako nachlazení a nebo chřipka, je dobré se mít stále na pozoru.

covid test

Flowflex je jedním z výrobců antigenních testů, které se prodávají v menších i větších baleních. Tento test je velice citlivý, má velice dobrou přenost a za pár minut uvidíte, zda covid máte či nikoliv. Testy se provádí nenásilnou formou pomocí stěru z přední strany nosní dírky, takže vás nic bolet nebude. Testujte se i dnes, má to smysl.