Na problém v kanalizaci amatéři nestačí


Umíte si představit svůj život bez instalatéra v Praze Kanalizace instalatéři? My tedy ne, protože máme za sebou již nějaké osobní zkušenosti, a to, co nás potkalo, bychom již raději znovu prožít nechtěli. Co tím máme na mysli, a jak to souvisí s instalatérským řemeslem?

páková baterie

Únik vody – v bytech a rodinných domech se voda rozvádí v plastových polypropylenových trubkách, které nahrazují ty starší, ocelové, pozinkované. Zpravidla se potrubí vede ve zdivu, které je následně kryto omítkou. Když dojde k nějaké závadě na vodovodních trubkách či armaturách, zavoláte instalatéra, a ten je schopen přijet i v neděli o půlnoci. Havarijní služba nonstop se postará o to, že během pár hodin již o závadě ani nevíte, a to mnohdy bez nutnosti bourat celou zeď, a život jde dál ve starých kolejích. A teď si představte, kdyby tomu tak nebylo, a museli jste si poradit sami. Někteří lidé by z toho byli zoufalí.

instalatérské rozvody

Zanesený záchod – když za sebou spláchnete a voda se vyvalí až k hornímu okraji keramické mísy, nebude to hezký pohled a rozhodně to nebude příjemné ani pachově. Budete se snažit co nejdříve situaci řešit, možná zpočátku sami gumovým zvonem. Jenže co když prošťuchování zvonem nezabere a páchnoucí tekutina zůstane usazena dva centimetry pod horním okrajem záchodu? Zdánlivá maličkost dokáže vyvést z míry i zkušené amatérské kutily a může způsobit v domácnosti pěkný poprask, zvláště pokud očekáváte návštěvu.

Buďme rádi, že instalatéři existují, a že si poradí jak s únikem vody a s dalšími havarijními situacemi v oboru „voda, topení, plyn“, tak i s ucpaným záchodem, protože pokud se nedaří prorazit ucpávku gumovým zvonem, může být problém až v kanalizační soustavě, a na to již amatér nestačí. Instalatéři na to používají speciální pomůcky, například frézovací hlavice nebo tlakovou vodu z vysokotlaké trysky a s pojízdnou cisternou.