Elektrikářské práce nejsou určené pro amatérské kutily


Kutilství je v naší zemi hojně podporováno již desítky let a přispívají k tomu i reklamy na hobby markety. Na tomto postupu není nic špatného, v zásadě jde o tvořivou činnost, která je rozhodně mnohem prospěšnější, než pasivní sledování televize s pivem v ruce. Podaří-li se vám zhotovit konferenční stolek a komodu nebo oplotit parcelu, budete mít ze sebe dobrý pocit, což vám samozřejmě zvedne sebevědomí.

elektrická zásuvka

Mezi kutilské práce by však neměla být zařazována elektroinstalace. Maximálně v rozsahu, který povolí samotný elektrikář, tedy například frézování drážek pro kabely a otvorů pro zásuvky a vypínače či rozvodné krabice a rozvaděč. To ostatní by měl již provádět odborník a ten se také postará o bezpečný provoz celého systému.

elektrikářské práce

Kabelové rozvody – jestliže se amatér rozhodne provést elektroinstalaci v domě na vlastní pěst, může se dopustit fatálního omylu při výpočtu a nákupu ohledně průřezů vodičů. Jestliže se zvolí jejich nevhodný průměr, může docházet k přetěžování daného okruhu a hrozí nebezpečí zkratu a požáru.

Umístění jednotlivých prvků – nemůžete si „píchnout“ zásuvku, kam chcete, musíte dodržet jisté vzdálenosti například od zdrojů tepla a vody. Mít zásuvku těsně vedle umyvadla nebo dřezu v kuchyni je omyl, který vás může stát život. Elektrikáři se takovýchto omylů nedopouští, dodržují stanovené normy a předpisy, jinak by si nevydělali ani na slanou vodu.

Dodatečné montáže a revizeelektrikáře z Prahy 7 https://www.technologie-budov.cz/elektrikar-praha-7/ můžete požádat i o drobné dílčí úkony, například dodatečnou montáž dalších zásuvek, výměnu svítidla nebo instalaci nových svítidel v domě i v exteriéru. Elektrikáři také provádí revize stávajícího zařízení a týká se to i domovních hromosvodů. Revidují se mimo jiné i elektrické spotřebiče včetně zahradní techniky a elektrického nářadí, kde bývají mnohdy skryté závady, ohrožující lidský život.