3 tipy, jak konečně začít s běháním


Pravidelně běhat? Možná se teď cítíte spíše poněkud znechuceni, než že byste začínali přemýšlet nad tím, zda právě běh není sportem, který vás skutečně může bavit. Pomůže vám udržet se v kondici, shodit pár kilo, posílit svaly a výdrž…ale taky díky němu třeba poznáte dosud nepoznané kouty krajiny ve vašem okolí, seznámíte se s novými lidmi a skvěle si odpočinete. Jenže jak začít? Začít dělat něco, do čeho se nám moc nechce, z čeho máme strach nebo se bojíme, že prvotní nadšení nám zrovna moc dlouho nevydrží, není vůbec jednoduché. Třeba vám však následující tipy pomohou k tomu, aby se běhání stalo pro vás oblíbenou a vyhledávanou součástí vašeho života.

obal

Pořiďte si kvalitní vybavení

Většina z nás pravděpodobně ve skříni běžecké oblečení nemá, pokud se vám však zachce běhat, nemusíte hned ze samého počátku sahat po kvalitních značkových kouscích, ale vystačíte si se sportovněji laděnými kousky z vaší skříně. Rozhodně se ale vyplatí pořídit si na běh kvalitní a vhodné boty, které mají na kvalitu vašeho běhu přece jen velký vliv.

Neběhejte sami

Pokud něco děláme sami, máme hned o něco menší motivaci u takové činnosti vydržet. Zkuste se tedy vyhnout běhu o samotě, a naopak zapojte do své nové aktivity i podobně smýšlející kamarádku či kolegu z práce. A pokud nikoho takového nemáte, přidejte do svého běhu alespoň oblíbenou hudbu. Hodit se vám k takovému účelu budou skvěle bezdrátová sluchátka (a pokud vlastníte dnes oblíbené airpods, můžete k nim rovnou zakoupit i obal na airpods).

airpods

Vyberte si vhodné prostředí

Jistě chápete, že lépe se vám bude běhat na místech, která jsou nějakým způsobem vašemu srdci blízká. A i samotný povrch cesty toho při běhu udělá hodně. Vybírejte si proto takové trasy, na kterých se vám bude běhat dobře a aktivitu si v příjemném prostředí oblíbených míst také lépe užijete, A nakonec, volte terén i vzhledem ke svým zkušenostem a kondici. Ne na všech místech je totiž běhání vhodným nápadem.